Ametist Lapis Firuze Akik Taşlı Kehribar Bebek Kolyesi
Ametist Lapis Firuze Akik Taşlı Kehribar Bebek Kolyesi

Ametist Lapis Firuze Akik Taşlı Kehribar Bebek Kolyesi

Fiyat : ₺350,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 0
₺92,36 'den başlayan taksitlerle

Ametist Lapis Firuze Akik Taşlı Kehribar Bebek Kolyesi

Ürün Özellikleri

 

Ürün Adı

 

Ametist Lapis Firuze Akik Taşlı Kehribar Bebek Kolyesi

Ağırlık

 ~5,5 GR

Uzunluk

~32CM

Farklı uzunluklar için iletişime geçiniz

Menşei

Litvanya

Sertifika Durumu

Uluslararası Kehribar Derneği Onaylı Üretici Sertifikası

Kargolama Süresi ve Kargo Firması

Stok durumuna göre 1 ya da 2 gün. Yurtiçi kargo.

Hangi Ürünü

Seçmeliyim ?

Kehribarın 256 farklı rengi vardır ve her renk aynı özelliktedir. Fiyat farkını doğada bulunma miktarı, stok durumu, harcanan emek gibi etkenler belirlemektedir.  Dolayısı ile istediğiniz herhangi bir modeli seçebilirsiniz.

 

 

 

 

Ürün Açıklaması

Kehribar kolye ipe dizili sıralı boncuk şeklinde dizayn edilmiştir. Güvenlik amacı ile her bir boncuktan sonra ipe düğüm atılmıştır. Kolye ve bilekliğin takıp çıkarılması kilit (klips) ile sağlanmaktadır. Sadece ebeveyn gözetiminde iken kullanılmalıdır. %100 doğal baltık kehribarından yapılmıştır. 36 aylıktan daha küçük olan bebekler için 32 cm kehribar kolye ve 14 cm kehribar bileklikler uygun ebattadır. 36 aydan daha büyük çocuklarda ise 16cm bileklik ve 36 cm kolye kullanılabilir. Bebeğinizin boyun ölçüsünü bir ip ile alabilirsiniz.

 

1-Kehribar kolye ve kehribar bilekliklerin gerçekten sağlığa faydaları var mı?

Kehribar kolye işe yarıyor mu, faydalı mı gibi sorularla sürekli karşılaşıyoruz. Buna çok rahatlıkla evet faydası var diyebiliyoruz. Kehribarın içinde bulunan süksinik asit hem bir ağrı kesicidir hem de enerji verici ve zihin açıcı özelliğe sahiptir. En bilinir özelliği ise diş çıkarma sürecini kolaylaştırmasıdır. Ayrıca müşterilerimizden aldığımız teşekkür mesajları hep bunu doğrular nitelikte oldu.

 

2-Gerçek Kehribar Bebek Diş Kolyesi nasıl anlaşılır?

Gerçek kehribar doğal taşların aksine sıcak dokunuşludur. Ateşe tutulduğunda yanar. Kehribar saf suda batarken, içine 7-8 tatlı kaşığı tuz atılmış suda yüzer. Ancak doğal taşlar kombinlenmiş kehribar kolyeler bu özelliği sağlamayabilir. Ayrıca ürünlerimizi sertifikaları ile birlikte yolluyoruz. Perakende mağazalarının yanında Türkiye'nin en büyük kehribar toptancısı olan Takı Kehribar dan ürünlerinizi güvenerek alabilirsiniz     

3-Kehribar bebek diş kolyesinde hangi renk daha faydalı?

Kehribar doğada 256 farklı renkte bulunur. Ancak koyu tonlar daha az rezerve sahiptir. Koyu renkler daha çok ısıl işlem ile elde edilmektedir. Isıl işlem de kimyasal kullanılmaz dolayısı ile kehribar zarar görmez.  Kehribarın farklı renkleri arasındaki etki değeri önemsenmeyecek kadar az ölçüde değişmekte. Yani seçeceğiniz her renk aynı etkiyi gösterecektir.

 

4-Gerçekten kehribar bu kadar yararlı ise neden hiç bilinmiyor?

Kehribar Türkiye de yeni yeni tanınıyor ancak özellikle Avrupa da kehribar taşının bebeklere faydaları bilinmektedir. Yani Türkiye'de zannedilenin aksine kehribar kullanımı dünyada çok yaygın. Örnek vermek gerekirse Fransa da bebeklerin büyük çoğunluğunda kehribar kolye kullanılır. Bu gelenek haline gelmiştir. Türkiye de de kısa zamanda böyle olacağını tahmin ediyoruz

 

5-Kehribar kolye ve bilekliklerin fiyatları neden farklılık gösteriyor?

Kehribarın fiyatını belirleyen etmenler kehribar kolyenin yapıldığı ham kehribarın kalitesi, işçilik kalitesi ve gram gibi unsurlardır. Ham madde kalitesi ne kadar iyi olursa kehribar kolyede o kadar kaliteli olur ve o ölçüde faydalı olur. İşçilik kalitesi ise kolyenin daha rahat kullanılması ve daha şık durmasını sağlar. İşçilik kalitesi ürün fiyatının kat be kat artmasını sağlayabilir. Kehribar gramla satılan bir ürün olduğu için ağırlıkta fiyatı belirleyen unsurlardandır

 

6-Kehribar Bebek Diş Kolyesi etkisini ne kadar sürede gösterir?

Genellikle 48-72 saat içerisinde etkisini hissetmeye başlarsınız ancak bünyeye bağı olarak bu süre ve etki miktarı değişebilir

 

7- Kehribarın belirli bir kullanım süresi var mı?

Hayır. Kehribarınızı ömür boyu kullanabilirsiniz.

 

8-Bebeklerde uyku esnasında kehribar bebek diş kolyesi çıkarılmalı mı?

Kehribar bebek diş kolyesinin her bir boncuğundan sonra güvenlik önlemi için bir düğüm atılmıştır. Düğümler ipin kopması durumunda boncukların dağılmasını ve bebek tarafından yutulmasını engeller. Ancak her ihtimale karşı bebeğiniz uyurken kehribar bebek diş kolyesini çıkarmanız en güvenilir yöntem olacaktır. Bunu kesinlikle öneriyoruz!

 

9-Kehribar kolye veya bilekliğin temizliği nasıl yapılmalı?

Kehribar kolye ve kehribar bilekliğinizi ortalama iki haftada bir sadece ılık su ile temizlemeniz yeterlidir. Temizlik için kesinlikle hiçbir kimyasal kullanmamalısınız. Kimyasallar kehribarınızın yapısına zarar verebilir.

 

10-Bebeğimi yıkarken kehribar bebek diş kolyemi çıkarmalı mıyım?

Kehribar bebek diş kolyenizi kimyasallardan uzak tutmak için çıkarmanız daha iyi olacaktır.

 

11-Kehribar Kolyeyi Neden Takı Kehribar’dan almalıyım?

Takı Kehribar Türkiye’nin en büyük kehribar tedarikçisi, sadece son kullanıcıya değil Türkiye’deki birçok takı firmasına dahi tedarik yapmakta. Dolayısıyla sizlere kehribar kolyenin en kaliteli ürünlerini sunmakta. Fiyat kalite endeksinde bulabileceğiniz en iyi seviyedeki kehribar kolyeleri sunuyoruz. Ayrıca ürünlerimizin orijinalliğine %100 garanti veriyoruz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR