1 2 3 ... 8 >

Sıkma Kehribar Tespih

Sıkma kehribar tesbih, kehribar tesbih çeşitlerinin arasında adına en çok kulak aşinalığımız olan kehribar modelidir. Aynı zamanda piyasada sıkça satışa sunulduğunu da belirtmek gerekmektedir. Özellikle erkeklerin günlük hayatın stresinden bir nebze de olsa uzaklaşmak için daima yanlarında taşıdıkları sıkma kehribar tesbihler, farklı model ve tasarımlarla tesbih koleksiyonerlerini heyecanlandırıyor.

Geçmişten günümüze kadar tesbih gerek stres azaltmak gerekse sakinleşmek için sıkça araştırılmaktadır. Sıkma kehribar tesbih yine sıkça tercih edilen tesbih çeşitleri arasında yer almaktadır. Büyük bir değer verilen bu tesbihleri kaybetmemek için ucuna isimli püsküller takılmakta ya da tesbih taneleri üzerine gümüş harflerle isimler yazdırılmaktadır.

Bilindiği üzere kehribarın oluşması için üzerinden yüzlerce yıl geçmesi gerekir ve yerin binlerce metre altından oldukça zor koşullarda çıkarılırlar. Bu bağlamda genelde bazı bireyler bütçeleri el vermediği için damla kehribar tesbih ya da ateş kehribar tesbihler yerine sıkma kehribar tesbihine yönelirler. Sıkma kehribar diğer kehribar tesbih türlerinden farklı olup fiyat olarak daha uygundur diyebiliriz. Bunun temel nedeni ise sıkma kehribar tesbihin yapımında doğrudan kehribar reçinesi yerine kehribar tozu ile diğer maddelerin sıkıştırılarak elde edilmesi yatar.   

Sıkma Kehribar Nedir

Sıkma kehribar tesbih diğer kehribar çeşitlerine bakarak daha çok bilinmekte ve kullanılmaktadır. Özellikle belirtmek gerekir ki sıkma kehribar tesbihin taşının özüne herhangi bir kimyasal ve katkı yapılmadığı için ele alındığında verdiği hissiyat ve tesbihin çekimi yumuşaktır. Kullanıcılar bu yumuşaklığa hayran kalmaktadır diyebiliriz.

Belirtmek gerekir ki sıkma kehribarların içerisinde kehribarla uyumlu, renk verebilecek, güzel bir görünüm kazandırabilecek katkı malzemelerinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu bağlamda orijinal sıkma kehribar tesbihlerin renkleri daha canlı olup elde kolayca çekilebilen kaygan yüzeylere sahiptirler.

Damla kehribar tesbih, ateş kehribar tesbih ve toz kehribar tesbih kullanan bireye ne hissettiriyorsa sıkma kehribarlar da o hissiyatı karşılayacaktır. Tamamen kehribardan üretilen bir damla kehribarın kullanıcıya yarattığı şifa kaynağını bu tesbih modelinde de yüksek oranda gözlemlemekteyiz.

Bilindiği üzere kehribarın en bilinen özelliği ruhu dinlendirici ve stres azaltıcı etkisidir. Bu bağlamda ruh sağlığına iyi geldiğine inanılan sıkma kehribar tesbihler, birçok erkeği günlük hayatın stresinden uzaklaştırır, iç huzur ve rahatlama sağlar. Sıkma kehribar tesbihin rengi kullanıldıkça değişmekte olup muazzam bir kokuya sahiptir. Bu bağlamda kullanıcılar kullanırken büyük bir mutluluk duymaktadır.

Sıkma Kehribar Tesbih Modelleri

Sıkma kehribar tesbih modelleri gerçek bir tesbih severin mutlaka koleksiyonuna eklemek isteyeceği ürünlerden oluşmaktadır. Kehribar tesbihler pahalı tesbihler olmaları nedeniyle gerçeğini bulması oldukça zor olan ve maliyeti yüksek tesbih modelleridir. Bu noktada belirtmek gerekir ki kehribar tesbihlerin böylesine değerli olmasının en başlıca nedeni, kehribarın bir taş olmayıp yıllarca fosilleşmiş canlı kalıntılarının oluşturduğu reçine olmasından kaynaklanır.

Tesbih severler damla kehribar ya da ateş kehribarı tesbihler yerine sıkma kehribar tesbihe yönelebilirler. Bu bağlamda sıkma kehribar tesbih modellerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Osmanlı Model Fırınlanmış Sıkma Kehribar Tesbih
  • Küre Model Sıkma Kehribar Tesbih
  • Kazaz Püsküllü Sıkma Kehribar Tesbih
  • Fosilli Kapsül Kesim Sıkma Kehribar Tesbih

Yukarıda yer alan birçok sıka kehribar tesbih modeline web sitemiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Sıkma Kehribar Tesbih Almak İsteyenlere

Sıkma kehribar tesbih almak isteyenlere belirtmek gerekir ki piyasada satılan her sıkma kehribar tesbihinin gerçek olmadığını bilmeniz gerekir. Kehribar kalitesini ele alındığı andaki verdiği yumuşak hissiyatından, çekildikçe değişen renginden, amber kokusundan anlayabilirsiniz.  Kaliteli kehribarın amber kokanı makbul olanıdır.

Sıkma kehribar tesbihler zarif ve şık görünümleri dolayısıyla sıkça tercih edilmektedir. Özellikle tesbih tutkunlarının koleksiyonlarına sıkça eklediği bu ürünler, uzun ömürlü kullanıma sahiptir diyebiliriz.

Özellikle belirtmek gerekir ki orijinal olan sıkma kehribar yüzeylerini incelediğinizde çok daha doğal ve canlı bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda içerisinde sağlık açısından hiçbir zararı olmayan renklendiricilerin mevcut olduğunu da belirtmek gerekmektedir. İçerisinde hare dediğimiz damar yapılarının bulunduğu bu tesbih modelleri sıkça tercih edilmektedir.

Yukarıda yer alan bilgiye paralel olarak belirtmek gerekir ki içerisinde hare yani damar olmayan şeffaf renkli olan kehribar tesbih türlerine ateş kehribar diyoruz. Tüm tesbih modellerini web sitemiz üzerinden detaylı bir şekilde inceleyerek tercihlerinizi belirleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR