1 2 3 ... 11 >

Damla Kehribar Tesbih

Damla kehribar tesbih; kehribarın bütünüyle saf ve katkısız hali ile üretilen bir tesbih çeşitidir. Tüm tesbih çeşitleri ve hatta kehribar tesbih çeşitleri arasında da çok değerlidir ve piyasada ender bulunur. İnsan sağlığına faydalı olduğu bilinen bir tesbih olmasının yanı sıra nazara iyi geldiği de düşünülmektedir.

 Kullanan kişinin üzerindeki kötü enerji, stres gibi olumsuz duyguları toplayarak sakinlik, huzur gibi olumlu duygulara dönüştürür. Bilinen bir diğer özelliği ise bronşit, astım türünde solunum hastalıklara iyi gelmesidir.

Kehribar Tesbih Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

Kehribar tesbih modelleri piyasada mevcut olan çok değerli tesbih türlerinden olduğu için günümüzde birçok sahte üretimi gerçekleşmektedir. Kehribar tesbihin orijinal olup olmadığını anlayabilmek adına uygulanan birkaç yöntem vardır. Bunlardan bazıları; tesbih boncuklarının ısıya yaklaştırılmasıdır. Eğer ısı uygulandığında çam ağacına benzer bir koku alınıyorsa orijinal demektir. Bir diğer yöntem ise tuzlu su testidir.

Orijinal kehribar yüzde 10 ve üzeri tuz oranı olan suyu içerisinde batmayacaktır. Orta boy bir bardağa su doldurulduktan sonra yedi çay kaşığı tuz eklenir ve tuz tamamen eriyene kadar karıştırılır. Kehribar tesbihi tuzlu su karışımın içerisine bırakıldığında tesbih dibe batıyor ise sahtedir. Yalnızca gerçek kehribar su yüzeyinde kalabilir. Son olarak ultra viole ışıkları yardımıyla orijinalliği anlaşılabilir. Sahte ürünler ile kandırılmamak adına en iyi yöntem; güvenirliği yüksek, sertifikalı ürün satan bir yerden temin etmektir.

Damla Kehribar Tesbih Özellikleri Nedir?

Damla kehribar tesbih özelliklerinin şüphesiz en önemli özelliği insan sağlığına farklı alanlarda yarar sağlamasıdır. Ağrı kesici özelliği ile insan vücudundaki ağrıların hafiflemesine yardımcı olurken sakinleştirici etkisi ile de kullanan kişiye huzur verir.

 Stresi azaltması, akıl ve ruh sağlığı hastalıklarına destekleyici olması önemli özelliklerindendir. Damla kehribar tesbih boğmaca, bronşit, astım gibi belli başlı solunum yollarına da iyi gelir. Mide rahatsızlıkları tedavisinde yardımcı olduğu söylenmektedir. Bazı araştırmalar kalp krizi riskini en aza indirgemede yardımcı olduğunu savunmaktadır.

Damla kehribar tesbih özellikleri sadece sağlığa iyi gelen faydaları ile kısıtlı değildir. Gerek göz alıcı güzelliği gerek taşıdığı farklı özellikler ile geçmiş yıllardan bu yana çeşitli kültür ve toplumlar tarafından aksesuar olarak kullanılmaktadır.  

İskandinav Bölgesi ve çoğunluk ile Polonya’dan çıkartılan damla kehribarlar ile üretilen teşbihler %100 doğal ve orijinaldir. Bununla beraber zamanla kullandıkça renk alması, damarlı bir görünüm elde etmesi ve içeriğinde herhangi bir yapay madde bulunmaması da yine damla kehribar tesbihin en önemli özellikleri arasında yer alır.

Damla kehribar; doğada zor bulunması ve çıkartılma şartlarının da oldukça zor olması sebebi ile oldukça değerlidir. Gerek nadir bulunması gerek taşıdığı özellikler nedeniyle damla kehribardan yapılan tesbihler de piyasa da nadir bulunur ve fiyatı da yüksektir.

Damla Kehribar Tesbih Modelleri

Damla kehribar tesbih modelleri; kehribar tesbihler arasında ve genel olarak tüm tesbih çeşitleri içerisinde en kıymetli ve en değerli modellerdendir. Kehribar normal şartlarda doğada nadir bulunan bir balçıktır ve bu sebeple değerlidir. Damla kehribar ise saf kehribardan oluştuğu için değer gören bir tesbih türüdür. Damla kehribar tesbih modelleri tamamen doğal ve saf olan kehribar teşbihlerindendir. Haliyle doğal kehribar rengine sahiptir.

Damla Kehribar Tesbih Fiyatları

Damla Kehribar tesbih bulundurduğu özellikleri sebebiyle başka tesbih türlerinden farklıdır ve diğer kehribar türlerinden de fiyat bakımından yüksektir. Bunun nedeni damla kehribarın hepsinden önce bütünüyle orijinal olması ve belli platformlar içerisinde satışının sertifika ile sağlanmasıdır. Damla kehribar tesbih fiyat değerlendirmesi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer husus ise tesbihin kehribarın bütün özelliklerini taşıyor olmasıdır.

Kehribar ağaçların salgıladıkları reçinenin milyonlarca yıllık bir süreç içerisinde sertleşmesi ile meydana gelmektedir. Sertleşme süreci boyunca içerisine hapsolan sinek veya böcek gibi canlılar kehribara güzel bir görünüm sağlar.

 Damla kehribar fiyatlarını esas olarak yüksek kılmasına neden bu olsa da kehribarın yer altından metrelerce aşağıdan zor şartlar ile çıkarılması da yine fiyatını belirleyen unsurlardandır. Damla kehribar tesbih fiyatları için belirleyici bir diğer özellik ise imamenin taşıdığı özelliklerdir. İmamenin taşıdığı özelliğe göre fiyat da değişkenlik gösterir ve kullanıcıya özel tasarımlar yapılır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR